Filmy, které možná změní vaše myšlení

13.7.12

Napíšu vám pár filmů, které jsou "přemýšlecí". Člověk díky ním třeba začne více promýšlet, co v životě dokázal nebo chce dokázat. Možná ve vás vyvolají filmy jen pocit nudy. Je mi jasné, že nějaké filmy budete znát, ale zkuste je vnímat víc citlivěji:).
Dálnice 60
http://www.csfd.cz/film/12663-interstate-60/
Hlavní motto tohoto filmu : Vidíme to, co si myslíme, že máme vidět.
V tomto filmu jde o to, že mladý Neil se vydá na cestu za dívkou z plakátu, za dobrodružstvím a za doručením tajemného balíku, který nesmí otevřít. Při cestě se dozvídá, že ne vše je tak, jak se na první pohled zdá.
Tenhle film je fakt super. Pokud si chcete procvičit mozek, ale přitom si potřebujete oddychnout, tak se určitě koukněte. Neil se totiž bude potýkat s bláznivými situacemi...

Speak 
http://www.csfd.cz/film/150117-mluv/
V tomhle filmu hraje talentovaná Kristen Stewart. I když je to film z roku 2004, tak je vidět, jak moc je Kristen dobrá herečka.
Film pojednává o dívce, která je introvertní a ráda maluje. Nikdo ze školy se s ní nebaví od doby, co zavolala policii na jednu párty, kde byla. Jenže ostatní neví, co se stalo...Melindě se stalo něco hrozného. A od té doby se schovává pod štítem, který nikdo neprobourá.Gran Torino
http://www.csfd.cz/film/240479-gran-torino/
Tenhle film jsem viděla asi před dvěma roky, ale vím, že se mi hrozně líbil. Nevím, jestli se to bude líbit mým vrstevnicím, asi ne, ale rozhodně je to hrozně zajímavý film.
Ve filmu má hlavní roli starší veterán. Jeho život je plný odmítání, zklamání a všeho negativního. Jenže i on vnímá všechno negativně a černobíle. Poté, co mu chce jeden mladík ukrást jeho milované Gran Torino, tak se vše obrátí.


187 - Kód pro vraždu

Už to, že tam hraje Samuel L. Jackson většinou znamená, že to bude pecka. A tenhle film je pecka! Opět nevím, zda se to bude líbit vrstevnicím. Určitě je to škoda, protože ten film je poučný.
Samuel hraje učitele na střední škole, kam chodí ty největší trosky. Od feťáků až po gangové rváče. Problémy tam tedy probíhají každý školní den. Konec filmu však předčí všechna vaše očekávání.Když se vám budou filmy líbit, tak můžu prohledat mozek a nějaký připsat. To by ovšem musel někdo zareagovat:). Zkuste se podívat. Nejsou to romantické slátaniny, ale filmy, co vás chytí za ruku a pokusí se na vést na správnou cestu.You Might Also Like

2 komentářů

 1. Gran Torino je nádherný film.

  Clint Eastwood je prostě neuvěřitelný. Jeho prudící dědek, který je osamělý a najde přátele v rodině, kterou nesnáší z rasových důvodů, je boží. Tenhle film mám radši než Million dollar baby.

  Něco podobného je film Rocky Balboa. O stáří a vyrovnávání se s ním, o vztazích s rodinou, i když Rocky se aspoň usmíří se synem.

  To jsou filmy, které ti prostě navodí výbornou náladu, i když netušíš proč. Podobně pozitivní je Amélie z Monmartru. Myslela jsem, že je to film, který znají všichni, ale kolegyně z práce, které je 26, vůbec netuší, že něco takového existuje. Taky doporučuji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo tak Rocky je samozřejmě klasika:). Amélii z Monmartru sem neviděla, jen sem o tom něco zaslechla:).

   Vymazat

Děkuju za každý komentář♥.

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images