ZDRAVÁ BAŠTA: kuřecí maso v jogurtu s domácími hranolkami

12.8.14


Ahoj všíchni♥.
Dneska bych Vám chtěla předat lehký receptík, který je hrozně primitivní, ale zároveň moc dobrý a zdravý. Pokud máte doma brambory a nějaké vhodné maso, tak je to jak dobrý oběd tak i večeře:). Pokud nemáte brambory, tak to můžete kombinovat s polentou, rýží, nudlemi...záleží na Vás.

Ingredience

  • Kuřecí prsa (nebo jiné maso vhodné na nudličky)
  • Brambory
  • Cibule
  • Yogurt
volitelné
  • Koření (kuřecí-sůl, česnek, koření na kuřecí(chicken seasoning), podravka, lžička horčice, brambory- olivový olej, kmín, koření na kuřecí, sůl) a různé jiné, tohle je velice volitelné

Postup

  1. Prvně nasekáme cibulku a smícháme s jogurtem. Ochutíme solí, česnekem, lžičkou hořčice, kořením na kuřecí maso a podravkou. Já jsem vše vložila do mixéru a rozmixovala, aby se chutě spojily pečlivě, avšak stačí to udělat ve větší misce, kam hodíme na nudličky nakrájené kuřecí maso. Maso necháme odležet aspoň na půl hodiny. Předehřejeme troubu na 180°C.
  2. Brambory nakrájíme na hranolky a v misce ochutíme olivovým olejem, kmínem, kořením na kuřecí a solí. Hranolky dáme do pekáčku nebo na plech s pečícím papírem. Pokud chceme můžeme přidat olej, aby se hranolky nepřipalovaly, to záleží kolik olivového oleje jsme dali na hranolky. Pokud je trouba pořádně rozehřátá, tak tam šoupneme plech na cca 15-20 min, radši to kontrolujeme a obracíme, aby se hranolky nepřipálily.
  3. Přibližně 5 minut předtím, než jsou hotové hranolky, rozehřejeme pánev a začneme tepelně upravovat kuřecí maso. Prvně zprudka, aby se maso zatáhlo a nepustilo šťávu a poté na menší oheň/stupeň/whatever. Nudličky mícháme a po 10 minutách zkontrolujeme stav. 
  4. Pokud jsou brambory dřív než nudličky, necháme plech/pekáč v troubě, aby nám nevychladl. 
  5. Vše je hotovo a už jen stačí nandat na talíř a dobrou chuť. Jídlo poměrně rychle chladne, tak podávejte a jezte rychle;)
Tip: Nandejte si i horu zeleniny! Nebuďte lenory jako já:D!Děláte něco podobného-jednoduchého?

You Might Also Like

0 komentářů

Děkuju za každý komentář♥.

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images